Adwokat w sprawach rozwodowych

Nie wszystkie małżeństwa mają szansę na szczęśliwe zakończenie. Niekiedy pary decydują się na rozwód, który oznacza zakończenie pożycia małżeńskiego. Nie należy on do najłatwiejszych spraw przeprowadzanych w sali sądowej. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy adwokata, który dopilnuje dopełnienia wszelkich formalności. Zadba również o korzystne rozwiązanie postępowania rozwodowego dla Klienta. Występując na sali sądowej samodzielnie, trzeba brać pod uwagę liczne trudności, jakie mogą się pojawić w trakcie rozprawy. Warto na nie zwrócić uwagę przede wszystkim w sytuacji, gdy małżonkowie są skłóceni i nie potrafią ustalić wspólnego celu. Druga strona może skorzystać z pomocy adwokata, który zrobi wszystko, aby pomóc swojemu Klientowi. Ponadto podczas rozwodu pojawia się wiele dokumentów – ich treść może nie być zrozumiała dla osoby, która na co dzień nie ma styczności z prawem. Z tych powodów pomoc adwokata może okazać się niezbędna. Szybszy i przyjemniejszy przebieg postępowania rozwodowego z pewnością wpłynie pozytywnie na relacje między stronami. Rozwodzący się małżonkowie często mają dzieci. Z tego względu warto zadbać o dobrą atmosferę podczas rozwodu. Nasza kancelaria adwokacka prowadzi również sprawy o alimenty.

W momencie, kiedy dochodzi do trwałego rozkładu małżeństwa, sąd może orzec rozwód:

 • bez orzekania o winie,
 • z winy jednego małżonka,
 • z winy obu małżonków.

Grójec, Warka i Nowe Miasto nad Pilicą to miejscowości, w których Kancelaria adwokacka Adwokata Krzysztofa Bieniasa oferuje pomoc prawną w zakresie spraw rozwodowych.

Co może zaoferować adwokat w trakcie postępowania rozwodowego?

 • obiektywną ocenę sytuacji prawnej,
 • zrozumienie języka urzędowego oraz pouczeń zamieszczanych na dokumentach,
 • pomoc w rozstrzygnięciu kwestii dotyczącej opieki nad dziećmi,
 • pomoc w kwestiach podziału majątku,
 • przygotowanie odpowiednich wniosków.

Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty w zakresie rozwodów?

Rozwody bywają trudne, zwłaszcza w sytuacji, gdy obie strony nie mogą dojść do porozumienia. Skorzystanie z pomocy adwokata okazuje się bardzo korzystną opcją. Samodzielne występowanie wiąże się z ryzykiem popełnienia wielu błędów, wynikających m.in. z nieznajomości prawa. Specjalista wie, jak działają przepisy dotyczące rozwodów i jak sprawić, by całe postępowanie przebiegło szybko i bez najmniejszych problemów.

Skorzystanie z pomocy adwokata w sprawach rozwodowych jest dobrym pomysłem, gdy:

 • jeden z małżonków korzysta już z usług specjalisty – wówczas obie strony będą miały równe szanse,
 • doszło do winy jednej ze stron i konieczne jest zgromadzenie materiału dowodowego,
 • małżeństwo ma dzieci – wówczas konieczne okazuje się ustalenie alimentów oraz opieki nad dzieckiem,
 • jeden z małżonków podchodzi do sprawy bardzo emocjonalnie i nie jest w stanie działać na własną rękę,
 • małżonek potrzebuje pełnomocnika, zwłaszcza gdy mieszka za granicą.

Adwokat specjalizujący się w rozwodach doskonale orientuje się w obowiązującym prawie. Może działać w taki sposób, by uzyskać jak najkorzystniejszy wynik postępowania dla klienta. Tworzy on wnioski niezbędne do złożenia sądów oraz pilnuje wszelkich terminów. To specjalista, który potrafi spojrzeć obiektywnie na sprawę, zwykle wiążącą się z dość silnymi emocjami. Jednocześnie zachowuje on odpowiednie podejście, adekwatne do tak trudnej sytuacji życiowej.