Prawo rodzinne

działanie w interesie dziecka i małżonka

Sprawy rodzinne to zawsze bardzo delikatna materia. Rozwód, separacja, ustalenie wykonywania władzy rodzicielskiej, ustalenie kontaktów z dzieckiem oraz alimenty to tematy, które wpływają na losy wszystkich członków rodziny. Prawo rodzinne jest bardzo obszerne i dotyczy wielu kwestii, dlatego też wsparcie doświadczonego adwokata pomaga rozwiązać te problemy i uzyskać orzeczenie zgodne przede wszystkim z dobrem małoletnich dzieci. Adwokat stara się maksymalnie odciążyć klienta w zakresie prowadzonego postępowania, mając świadomość, jak trudny jest to dla niego okres w życiu.

Kancelaria Adwokata Krzysztofa Bieniasa posiada doświadczenie w sprawach rodzinnych, prowadzonych m.in. z perspektywy małżonka składającego pozew rozwodowy, rodzica starającego się o przyznanie mu władzy rodzicielskiej czy wyegzekwowanie należnych dziecku alimentów. Podejmuje się m.in. takich spraw rodzinnych jak:

  • rozwody,
  • separacje,
  • zniesienie wspólności majątkowej małżeńskiej,
  • podział majątku,
  • alimenty,
  • władza rodzicielska,
  • kontakty rodziców z dziećmi,
  • ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa
  • ustalenie rodzicielstwa.

Kancelaria świadczy pomoc prawną w zakresie prawa rodzinnego w takich lokalizacjach, jak Grójec, Warka i Nowe Miasto nad Pilicą.

Profesjonalne podejście

W przypadku spraw z zakresu prawa rodzinnego odpowiednie podejście do klienta ma ogromne znaczenie – trzeba zachować profesjonalizm, ale nie można zapominać również o empatii. Zazwyczaj osoby biorące udział w sprawach rozwodowych czy postępowaniach dotyczących przydzielenia opieki nad dzieckiem borykają się ze skrajnymi emocjami, dlatego nie zawsze mogą zająć się samodzielnym przygotowaniem niezbędnych wniosków i innych dokumentów. Adwokat dba o to, by dostarczyć do sądu wszystkie wymagane pisma oraz skonstruować je w taki sposób, żeby nie było konieczności wprowadzania poprawek na kolejnych etapach prowadzonego postępowania.

Sprawy rodzinne często dotyczą również dzieci. To właśnie dlatego w takich kwestiach trzeba być niezwykle delikatnym i dbać o interesy najmłodszych. Adwokat profesjonalnie reprezentuje swoich klientów, pilnuje terminów oraz może pełnić funkcję przedstawiciela w sądzie. Specjalista dysponuje szeroką wiedzą, dlatego może zająć się nawet bardzo skomplikowanymi sprawami, w których prawo karne pokrywa się z tym rodzinnym.