Sprawy spadkowe

pomoc prawna dla spadkodawców i spadkobierców

Sprawy spadkowe stanowią jedną ze specjalności kancelarii adwokackiej Krzysztofa Bieniasa. Kwestie spadkowe mogą wywoływać wiele nie zawsze dobrych emocji, a nawet konfliktów w rodzinach. Podczas takich spraw często pojawiają się łzy, żal oraz wyrzuty sumienia, ponieważ spadkobiercy mają inne oczekiwania co do podziału spadku. Z tego powodu próbują dochodzić swoich praw w postępowaniu sądowym. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy adwokata, który ma dużą wiedzę i doświadczenie w prawie spadkowym. Doradzi w takich kwestiach, jak testament, zachowek oraz odrzucenie bądź przyjęcie spadku. Sprawy spadkowe mogą mieć wpływ na przyszłość, dlatego należy podejść do nich profesjonalnie i sumiennie. Nasza kancelaria oferuje pomoc prawną w tym zakresie w miejscowościach: Grójec, Warka i Nowe Miasto nad Pilicą.

Jak sporządzić testament?

Testament to bardzo ważny dokument, który dotyczy kwestii związanych z podziałem majątku, stanowiącego niekiedy dorobek całego życia. Z tego powodu powinien być sporządzony w obecności osoby znającej się na zagadnieniach prawnych. W tym celu najlepiej udać się do kancelarii adwokackiej, gdzie otrzymają Państwo profesjonalną pomoc. Sporządzenie testamentu jest możliwe również w domu. Należy jednak pamiętać o kilku aspektach, dzięki którym dokument będzie ważny prawnie. Spisać go może osoba posiadająca pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych. Nie można zrobić tego za pośrednictwem małżonka czy innego członka rodziny. Ta sama zasady dotyczy zmiany treści zapisanej w dokumencie. W testamencie powinien znaleźć się także własnoręczny podpis spadkodawcy. Aby mieć jednak pewność, że żadna istotna kwestia nie została pominięta, warto udać się do kancelarii adwokackiej w celu spisania testamentu.

Kompleksowe usługi dotyczące prawa spadkowego

Pomoc adwokata okazuje się niezbędna nie tylko w przypadku sporów dotyczących podzielenia majątku po zmarłej osobie. Specjalista zajmuje się sprawami o:

  • stwierdzenie nabycia spadku,
  • wydziedziczenie,
  • zachowek,
  • odrzucenie spadku,
  • dziedziczenie ustawowe,
  • schedę spadkową,
  • dziedziczenie testamentowe,
  • niegodność dziedziczenia,
  • zapis windykacyjny,
  • zapis zwykły.

Sprawy wchodzące w zakres prawa spadkowego mogą dotyczyć majątku w wielu postaciach, w tym m.in. gospodarstw rolnych. Adwokat może pośredniczyć podczas sprzedaży części spadku za zgodą wszystkich spadkobierców oraz zebrać dowody pozwalające na wskazanie, że dany członek rodziny jest niegodny dziedziczenia.

Prawo spadkowe ma dużo wspólnego z prawem rodzinnym. Do takich spraw trzeba podchodzić niezwykle delikatnie – generują bowiem skrajne uczucia, związane nie tylko ze śmiercią bliskiej osoby, lecz także sporami wśród spokrewnionych ludzi dotyczącymi pozostawionego majątku. W naszym biurze dbamy o profesjonalne podejście, a także działanie w taki sposób, by zamknąć sprawę jak najszybciej, na korzyść klienta. Profesjonalni adwokaci orientują się doskonale w prawie spadkowym, dlatego mogą doradzić w razie spornych spraw i przygotować wszystkie wnioski, które należy złożyć w urzędzie lub sądzie. Pracujemy również ze spadkodawcami, którzy przygotowują swój testament i chcą np. wykluczyć z niego danych członków rodziny. Tak przygotowany dokument jest przechowywany przez adwokata, dlatego w razie śmierci klienta można go łatwo wyegzekwować.