Podział majątku z pomocą adwokata

W przypadku występowania w małżeństwie ustroju wspólności majątkowej, w momencie podjęcia decyzji o rozwodzie, zachodzi konieczność dokonania podziału majątku. Grójec, Warka i Nowe Miasto nad Pilicą to miejscowości, w których Klienci mogą liczyć na wsparcie Adwokata Krzysztofa Bieniasa we wspomnianym zakresie. Jeśli strony nie mogą dojść do porozumienia w sprawie podziału majątku, konieczne będzie przeprowadzenie postępowania sądowego. Fachowa pomoc adwokata przy podziale majątku jest niezwykle istotna przede wszystkim dlatego, że bardzo często dzielony majątek stanowi dorobek całego życia rozwiedzionego małżonka.

Adwokat specjalizujący się w podziałach majątków profesjonalnie doradzi w ustaleniu jego składu i wartości oraz przygotuje dokumenty potrzebne do przeprowadzenia postępowania. Tym samym może zwiększyć Twoje szanse na sprawiedliwe rozstrzygnięcie sprawy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty

Adwokat orientuje się w prawie, które regularnie się zmienia. Pomaga zgromadzić wszystkie dowody pozwalające na wskazanie winy jednej ze stron lub wyraźnego wkładu finansowego, m.in. w nieruchomość. Specjalista potrafi również odpowiednio opracować pisma procesowe, dzięki czemu nie dojdzie do sytuacji, w której w pismach brakuje niezbędnych elementów, a więc całe postępowanie się przeciągnie. Podział majątku jest nieodłącznie powiązany ze sprawami rozwodowymi, dlatego w tym przypadku trzeba zachować odpowiednie podejście. Z takimi kwestiami wiążą się silne emocje, od nienawiści, aż po smutek, zwłaszcza gdy do przerwania pożycia małżeńskiego dochodzi z winy jednej ze stron.

Adwokat to profesjonalista, który wie, jak poprawnie występować przed sądem. Jest on pełnomocnikiem swojego klienta, dlatego może odpowiednio pokierować całą sprawą. Dzięki niemu Państwa szanse na pozytywne rozwiązanie sprawy znacznie się zwiększają. Osoby prywatne, bez konkretnego wykształcenia prawniczego, zazwyczaj nie orientują się w szczegółach obowiązujących przepisów, dlatego działanie na własną rękę w większości przypadków prowadzi do niepowodzenia.